Klub Sportowy MMS DENDYSSKI

DSCF4167.jpegJesteśmy szkolnym dziecięcym klubem sportowym pracującym w ramach Fundacji Królowej Świętej Jadwigi przy szkołach Montessori w Beskidzie Żywieckim. Zrzeszamy młodych sportowców chcących trenować narciarstwo alpejskie- nie tylko uczniów wspomnianych placówek przedszkolnych i szkolnych, ale również dzieci spoza nich.

Nasi Podopieczni korzystają z bogatego zaplecza technicznego i sprzętowego ( włącznie ze specjalistyczną siłownią wyposażoną własnym sumptem). Realizują program przygotowania motorycznego opracowany przez trenera- koordynatora Artura Płonkę oraz treningu siłowego przygotowany przez dra Michała Wilka. Klub gwarantuje też każdemu z Klubowiczów indywidualne serwisowanie sprzętu narciarskiego, pomoc w jego doborze i zakupie z wykorzystaniem ofert producentów skierowanych do klubów narciarskich.

Oprócz zadań klubowych realizujemy wiele dodatkowych przedsięwzięć sportowych będących konsekwentną kontynuacją i rozszerzeniem pracy Klubu:

1. Tygodniowe warsztaty narciarskie dla wszystkich naszych Uczniów -wielkie sportowe spotkanie prawie 150 Dzieci z Rodzin edukujących w domu. Kilkudniowe szkolenie na śniegu kończymy kolejną Edycją Ogólnopolskich Mistrzostw w Narciarstwie Alpejskim dla Dzieci i Rodziców Edukacji Domowej - imprezą mającą integrować całe środowisko homeschoolersów w Polsce.

DSCF9196.jpeg

2. Zajęcia sportowe w ramach 2 głównych Zlotów Rodzin ED- jesienią i wiosną trenerzy klubowi zapraszają uczniów z edukacji domowej na kilkugodzinne spotkanie na świeżym powietrzu z bogatym programem rozgrywek , zabaw i gier sportowych. Od najmłodszego przedszkolaka do maturzysty- każdy z uczniów znajdzie sportowe atrakcje odpowiadającego jego zainteresowaniom. W pomoc przy organizacji angażujemy uczniów gimnazjum stacjonarnego oraz wszystkich klubowiczów.

3. WF na nartach - unikatowy program (dla uczniów gimnazjum stacjonarnego) prowadzenia wszystkich zajęć wychowania fizycznego w okresie zimowym na stoku narciarskim, nawiązujący dla wzorów funkcjonujących w szkołach w krajach alpejskich. Szkolenie narciarskie realizowane w ramach godzin WF prowadzone jest przez trenerów naszego Klubu i wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa SITN PZN i obejmuje cały cykl nauczania jazdy na nartach - od podstaw do jazdy sportowej.

tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela